O ženské kráse

Krása není jen rozmar aneb proč je důležité, aby o svou krásu žena pečovala vědomě a s láskou?

Krása k ženství neodmyslitelně patří a základem krásy je především láska k sobě. Krásná je ta žena, která o sebe s láskou pečuje. Krásná je ta žena, která se k sobě chová jako k Bohyni...

Každý muž si přeje mít ženu Bohyni, protože ženská krása muže inspiruje od nepaměti. Kolik sporů mezi panovníky, kolik válek bylo bojováno kvůli ženské kráse, kolik uměleckých děl bylo napsáno na oslavu ženské krásy... Muž se doslova léčí a nabíjí, koupe se v ženské energii v přítomnosti krásné a laskavé ženy. Každá žena se chce,potřebuje, cítit krásná a ta, která říká, že ne, tak jen nevěří tomu, že by i ona mohla být, že i v ní se skrývá Bohyně …

woman-837156_1920

Být opravdovou a úctyhodnou ženou je „full time job“

Učili nás, že my jsme až na posledním místě. Postarat se o všechno a všechny kolem a jen když zbyde čas a peníze, tak možná můžeme také něco udělat pro sebe, ale ne zas tak moc, abychom nebyly příliš sobecké, marnivé apod. To je ale úplně špatný přístup, protože žena je základem rodiny a pouze šťastná a naplněná žena vysílá pozitivní energii do okolí a tím inspiruje a nabíjí celou svoji rodinu a všechny kolem. Jedna skvělá terapeutka říká, že být opravdovou a úctyhodnou ženou je „full time job“. Pouze žena, která naplní sama sebe, která naplní svoji nádobu lásky až po okraj, může nechat přetékat lásku a péči směrem ven, pak je totiž ta láska a péče bezpodmínečná a žena za ni nic neočekává, nechce nic zpátky, nepotřebuje nic zpátky, protože si sama sobě dala dost, a jen tak dokáže dát svým dětem a muži svobodu a nesvazovat je zodpovědností za její vlastní štěstí a naplnění. Jen tak může opravdu dávat bez toho, aby se vyčerpala.

Proč je důležité pečlivě vybírat čím o svou krásu pečujeme?

Možná řeknete, další "zázračný" krém, který mě udělá přes noc krásnou? Takových slibů už tu bylo! Nene, takhle jednoduché to není! Krém za nás nic nevyřeší, důležitá je ta láska k sobě, ta péče o sebe. Krém je jen prostředek k sebelásce a my ženy to milujeme, to hýčkání, ty vůně... Je to prostě rituál na oslavu Bohyně uvnitř nás, chvilka jenom pro sebe, kterou je tak důležité si pravidelně dopřávat! Ano, žádný krém není zázračný, aby nás zachránil a udělal nás krásnou, ale důležité je především, aby nám neškodil, tak jak to dělají krémy a konvenční kosmetika plná toxických chemických látek. Proto je tak důležité, abychom pečlivě vybíraly, co za kosmetiku používáme. Naše kůže má absorpční schopnost a všechno, co si na sebe nanášíme se dostává do krevního oběhu a tím do celého těla. Proto bychom měly používat pouze produkty s takovým složením, které bychom byly ochotné sníst. Nepřírodní látky v kosmetice obsažené se totiž ukládají v orgánech a mohou způsobovat různé cysty, nádory apod. Je tedy důležité výběr kosmetiky nepodceňovat a nešetřit na sobě, protože jde nejen o krásu, ale i o zdraví! Více zde

V líčení nejde o zakrývání „nedokonalostí"

Líčení není o tom, abychom skryly naše nedostatky, abychom jinak vytvarovaly svůj obličej, abychom přetřely naši přirozenou barvu nějakým silikonovým nátěrem, zkrátka abychom ze sebe udělaly někoho jiného. Můžeme se líčit a přitom zůstat samy sebou! Nemusíme se měnit v nějakou rádoby dokonalou „basic bitch", jak je současným trendem mnoha make-up artist blogerek, které natáčejí spoustu tutoriálů, „jak se pomocí líčení změnit na panenku Barbie“. Když se pak odlíčí, je vidět, jak zničenou pleť mají všemi těmi chemickými látkami, co jsou v konvenční dekorativní kosmetice obsažené, jak mají zanícené póry, udušené pod vrstvami silikonových make-upů. Hlavně si všimněte, kolik nelásky k sobě je z nich cítit, jak samy sebe nepřijímají ve své přirozenosti! A co na to muži? Který chce mít večer v posteli „panenku Barbie“ a ráno „žabí princeznu“?

I dekorativní kosmetika může být čistě přírodní

rtěnky

Vybírejme si tedy pečlivě i dekorativní kosmetiku, protože i ta se nám dostává kůží do celého těla. Konvenční dekorativní kosmetika obsahuje ještě více toxických chemikálií než je tomu u péče a naše tělo s nimi musí celý den, co jsme nalíčené, bojovat, dusí se pod nánosy ropných derivátů, póry se zaněcují víc a víc a my se staneme závislé na make-upu a to právě firmy, kterým jde o byznys, potřebují. Začněme vědomě volit a pečlivě vybírat, co na sebe nanášíme a vystupme z toho kolotoče závislosti. Existuje i dekorativní kosmetika, která je čistě přírodní, „kterou můžeme i sníst“, která nám pleť vyživuje místo toho, aby ji ničila.

Líčit se opravdu není nutné, krásné už jsme přirozeně, ale pokud Vás to baví, tak jako nás, pojďte si hrát, kouzlit s energiemi a mějte z toho hlavně radost!

Líčení by tedy měla být prostě jen zábava, další rituál pro oslavu Bohyně v nás! Ženská krása je v podstatě zářivá, je to záře lásky, magnetická energie která přitahuje pozornost můžu ale i jiných žen, čím víc žena září, zevnitř i navenek, tím více zaujme, tím působí krásnější, tím více oslňuje a rozdává radost do okolí, jen tím, že je! Líčení je v podstatě čarování a ženy jsou od pradávna čarodějky, které umí pracovat s tím něčím, co je neviditelné, se silami přírody, s vlastní intuicí, s energiemi lásky pro podporu své rodiny a okolí. Pečují, uzdravují, sytí láskou a okouzlují muže, kteří jen „pro lásku a krásu“ úctyhodné ženy rostou v opravdové muže a jejich konání je „oženěné“, tedy vědomé, plné soucitu a lásky, radosti a spontánnosti, nejen rozumové a "výhodné". Takoví muži pak ve světe tvoří s dobrým záměrem, takže pokud je žena moudrá a využívá svoji čarodějnou sílu dobře, mění celý svět. 

Pojďme se bavit a čarovat a dělejme to především s láskou k sobě!

girl-1001841_1920

V jedné knížce o vědomé kráse jsem četla skvělou poučku, nedívejte se do zrcadla soustředěné na své nedokonalosti, ale oceňujte své přednosti! Žádná nejsme dokonalá a hlavně každému přijde krásné úplně něco jiného. To co se nám na nás nelíbí, protože to nezapadá do dnešního ideálu krásy, může být právě to, čím jsme našeho muže zaujaly a co ho na nás přitahuje! Neodsuzujte na sobě nic, přijměte to, jaké jste v celistvosti a soustřeďte se na své přednosti, na to co vy sama na sobě milujete, na to co se vám libí a tomu dávejte svou pozornost, každý den si něco na sobě pochvalte a zvýrazněte to, co chcete světu ukázat! Tak to platí s oblékáním i s líčením. Líčení je hra a my díky tomu můžeme být každý den tak trochu jiná, pořád svá, ale zároveň jiná. Vysílat jinou energii, jinou informaci o sobě. Žena je vlivem hormonů stále proměnlivá, je cyklická, je nevyzpytatelná a tajemná jako příroda! A to je to, co na nás muže právě přitahuje a zároveň trochu děsí, ale opravdový odvážný a silný muž má rád trochu nebezpečí a tajemna, ne? ;) Žena se každý den cítí trochu jinak a proto ženy tak baví oblečení, proto se rády líčí, protože mohou díky svému vzhledu a čarování s ním dát najevo momentální naladění. Já věřím, že kdyby nebyla společnost tak posedlá trendy a ženy se cítily svobodnější a byly sebevědomější, to by byla teprve krása čarování se vzhledem a vlastní jedinečností! Tak se přestaňme stydět a pojďme být první Bohyně nejen uvnitř, ale i navenek!

Jak si hrát s líčením?

 cosmetics-1543276_1920

Ano, nic z toho není důležité, líčení nepotřebujete, protože krásná už jste, ale můžete si s tím trochu pohrát, můžete dát najevo, že se ve Vás skrývá tisíc a jedna podoba ženství, ukázat světu všechny podoby své tajemné a nevyzpytatelné duše!

Když si například zvýrazníte oči, budete vypadat tajemněji a v kombinaci se svůdným pohledem tak můžete muže lákat do hloubek svoji nekonečné ženské duše, ve které je ukrytá celá historie, všechny archetypy ženství. Když si naopak zvýrazníte rty, upozorníte tím na svoji smyslnost, šťavnatost, na svoji tělesnost (nalíčením rtů žena prý láká muže na ty „rty“ které má tam dole ;)). Muž Vás bude chtít doslova ochutnat, tak jako ochutnává plody Matky Země, ten den se může vykoupat ve Vaší smyslnosti a nasytit se sladkostí lásky a plodnosti, které mu Země skrz ženu nabízí. Když použijete růžovou nebo broskvovou budete křehká, mladistvá, romantická, nevinná, když zvolíte odstíny fialové a rudé budete tajemná kněžka, moudrá, ta která ví, když použijete zlatou nebo bronzovou, budete působit jako ta exotická kráska, co se koupe ve sluneční září léta u moře... Ale pořád jste to Vy, je to jen hra energií, tak si pojďte hrát a kouzlit... okouzlovat!

Vždyť jsme si už jako malé hrály na princezny, amazonky, královny, venkovské holky, čarodějnice, víly, bílé paní, indiánky... všechny ty kouzelné ženské bytosti jsou v nás obsažené. Teď v dospělosti zase koukáme na různé filmy a prožíváme alespoň uvnitř sebe příběhy hlavních hrdinek. Neříkejte, že vždycky netoužíte být na chvíli tou ženou z příběhu, tou královnou, kurtyzánou, špionkou, tou, která si šla za svým snem... protože jste tou ženou z příběhu, každá z nich je ve Vás obsažena a každou můžete na chvíli být, můžete si s tím hrát, jako když jste byly malé holky. A právě oblékání nebo líčení nám v tom pomáhá, ukázat všechny podoby ženské duše, všechny ty Bohyně, co se v nás skrývají! 

Prožijme si všechny podoby ženství, je to zábava a dodá nám to sebevědomí, protože pochopíme, jak úžasně kouzelné je být ženou!