Magie vlasů

"Vlasy, koruna krásy", říká se...

Nicméně vlasy jsou ještě mnohem více, než jen ozdoba. I vlasy mají svůj smysl, svoji funkci. Kromě té ochranné, tedy že nám není zima na hlavu a nejspíš by nám na ni ani nepršelo, pokud bychom vlasy nechali přirozeně se mastit, mají vlasy ještě funkci podobnou kočičí fouskům. Jsou to prodloužené nervy mozku a načítají informace z okolí. Pomáhají nám orientovat se v prostředí a přenáší do mozku informace o místě, kde se nacházíme a lidech v naší blízkosti. Taky máte potřebu, když máte těžký den, potkali jste se se spoustou lidí, kteří třeba nejsou úplně Vaše krevní skupina, umýt si vlasy? Já mám pocit jako bych všechny energie a pachy lidí a míst nachytala do vlasů a potřebuji si je očistit. Očistu můžeme udělat buď mytím nebo vědomým vyčesáváním, ale pozor...!

I o vlasy je třeba pečovat vědomě

Nikdy nepoužívejte plastové nebo kovové hřebeny, přenastavují totiž energetické vyzařování vlasů a narušují tak tuto jejich informační funkci. Doporučujeme hřebeny z přírodních materiálů jako je dřevo, kančí štětiny apod. Další věcí, která narušuje funkci vlasů a zároveň škodí i pokožce a celému tělu, je chemie obsažená v konvenční vlasové kosmetice, neboť se přes kůži všechny látky z produktů, kterými o sebe pečujeme, dostávají do celého těla. Šampony a další vlasové produkty obsahující různé toxické chemické látky, především z ropy, např silikony. A nenechte se mýlit, to, že je na produktu napsáno, že je přírodní, ještě neznamená, že neobsahuje ropné deriváty. U vlasové kosmetiky je opravdu složité najít čistě přírodní produkt, protože silikon "zahušťuje" na takovou tu gelovou konzistenci, na kterou jsme zvyklí, a proto ho často přidávají i do tzv. "přírodních" produktů. (O konkrétních škodlivých látkách, obsažených v kosmetice se dočtete v dalším článku). Tento silikon,nejen že jako každá chemie škodí pokožce a přes ní celému tělu,ale také vytvoří na vlasu "naoko uhlazující" vrstvu, která je nevodivá a proto zabraňuje tomu, aby mohly vlasy fungovat jako energetické vodiče a zářiče. Vlas po použití konvenčního kondicionéru není opravdově vyživený, jen obalený silikonem a tím pouze působí zdravě a leskle, ale ve skutečnosti se dusí a ztrácí svoji sílu. A proč bychom neměly péči o vlasy podceňovat?

Ve vlasech je ukrytá obrovská síla

Vlasy jsou nejen energetickými přijímači, ale i zářiči, i my tedy o sobě okolí přes vlasy prozrazujeme spoustu informací, protože jsou přímým energetickým spojením s mozkem. Dávejme tedy pozor, koho se svých vlasů necháme dotýkat. Vlasy se používají také k různým magickým rituálům. A jaký poznávací znak nás první napadne, když se řekne slovo mág nebo čaroděj? Dlouhé vlasy a vousy. A co žena vědma? Dlouhé stříbrné vlasy...  A představte si ženu Bohyni? Určitě Vás také jako hlavní znak napadnou krásné dlouhé vlasy...

Dlouhé vlasy jsou od pradávna znakem moudrosti, ale i krásy... A v čem je ukrytá síla ženy? V její kráse a moudrosti! Ve slovanské tradici se prý například věřilo, že dlouhé vlasy zapletené do copů a volně splývající po páteři jsou "energetickou" páteří celého rodu a žena tak svými vlasy posiluje a vyživuje celou rodinu a hlavně svého muže. Proto se možná mužům tak příčí, když se jeho žena ostříhá. Že by podvědomě cítili, že přichází o svůj zdroj síly?

Barvení vlasů

Dalším důležitým tématem je barvení vlasů. Co vlastně znamená barva a to když si vlasy přebarvujeme? Barva vlasů prý určuje naše poslání a dokud jsme prý nepřijali svoji přirozenou barvu (tzn. aktuální, klidně i šediny), tak jsme nepřijali sami sebe, nejen svůj věk, ale především svoje pravé místo v životě a nemůže se rozvinout naše pravé poslání, pro které tu jsme. Proto možná muži nemají takový problém jako ženy, žít podle toho, kým jsou, proto to možná tolik neřeší a prostě dělají, co je baví. (I když tohle bude mít asi více důvodů, především ty tisíce let potlačování ženství). Narušení vlasů chemickými barvami opět ničí jejich funkci energetického přijímače a vysílače, ale z mé vlastní zkušenosti kadeřnice můžu říct, že tzv. "přírodní šetrnější eko barvy" nejsou o nic méně škodlivé, než barvy klasické, obsahují totiž stejné chemické látky jako barvy klasické (peroxid vodíku apod.), protože bez chemie se prostě výrazně zesvětlit nedá, a hlavně nefungují tak dobře, hůře chytají právě třeba na šediny. Henna chytá zase spíše do teplých odstínů a v naší středoevropské zemi plné "myších šedých" studených typů prostě není úplně vhodná. Barevná typologie a především teplota odstínů je velmi důležitá. Špatně zvolený odstín totiž potlačuje naší přirozenou záři. Takže dle mého názoru každému nejvíc sluší jeho přirozená barva, protože pak barvy krásně ladí dohromady, barva vlasů s barvou pleti, obočí, oči a rtů. A všimli jste si, jak někdo, kdo má svoji přirozenou barvu na sluníčku nádherně září?

Pokud si s barvami vlasů chceme hrát, dělejme to zase s láskou k sobě 

S energiemi barev se dá ale krásně kouzlit, jako je tomu při líčení, takže si třeba barvou vlasů můžeme doplnit nějakou energii, která nám právě chyb. Zzrzavá nám třeba může pomoct se sebejistotou a "rozpálit oheň" v nás pro nějakou změnu v životě. Blond barva prý znamená, že jsme si dostatečně neprožily malou holčičku v nás a je potřeba si ji "dožít", abychom mohly dospět. Tmavší odstíny, než je naše vlastní barva zase evokují, že zakrýváme svoji opravdovou citlivost a snažíme se být tvrdší, pragmatičtější, prostě jsme více v mužské energii, abychom se uplatnily v tom našem světě, založeném na mužských hodnotách, pod černou skrýváme svá zranění.

Mým oblíbeným způsobem barvení je takové, kdy se zachová přirozená tmavost a změní se jen odstín, případně se vlasy oživí pár světlejšími pramínky "jako od sluníčka". Skvělé je podle mě právě momentálně tolik oblíbené soft ombre nebo balejáž, protože u obličeje zůstává přirozená barva a barvy tak v obličeji krásně ladí a u konců si můžeme pohrát s energiemi barev, doplnit si něco, co naše duše potřebuje prožít nebo prostě jen zkusit změnu. Vždy je ale důležité, aby to byla hra, neměly bychom být na barvení závislé, protože jen tak se můžeme barvit s láskou k sobě a ne kvůli nepřijetí sebe sama. Záměr, je vždy to nejdůležitější ať už děláme cokoli!