Jak pečovat o své vlasy

 

silhouette-3605401_1280

Jako kadeřnice jsem vyzkoušela spoustu profesionálních značek vlasové kosmetiky. Na barvení vlasů používám značku Paul Mitchell a jsem s ní opravdu spokojena. Zkoušela jsem různé "eko" vlasové kosmetiky, ale bohužel nejsou příliš funkční a především stejně nejsou o nic více ekologické a o nic méně škodlivé. Obsahují totiž totožné chemické látky jako barvy klasické, pouze třeba navíc obsahují nějaké přírodní složky a díky špatně definovaným pojmům eko, bio, přírodní, v naší legislativě, je lze jako přírodní nebo ekologické označovat. Proto jsem se rozhodla vybrat si podle funkčnosti a servisu pro kadeřníky a zodpovědnost za to, zda se  barvit nebo ne, se všemi "následky", jaké má barvení na zdraví vlasů, těla i přírody, nechat na zákaznicích.
   

Zodpovědná péče o vlasy

Co jsem ale po tom, co jsem se dozvěděla o významu vlasů (Magie vlasů), chtěla najít, byla čistě přírodní ale zároveň profesionální péče. Šampony a kondicionéry značky Paul Mitchell, které jsem dosud používala, byly opravdu kvalitní a velmi funkční a já jsem potřebovala najít něco, co se této kvalitě může rovnat, ale zároveň bude absolutně bez chemie.
 
Nebylo vůbec jednoduché něco takového najít, protože buď byla značka profesionální, a přesto, že se označovala jako přírodní, obsahovala minimálně jednu škodlivou chemickou látku, nebo byla sice přírodní, ale nemohla se svojí kvalitou rovnat profesionální vlasové kosmetice. 
 
Až jsem narazila na HAARO NATURO. Českou přírodní značku vlasové kosmetiky, kterou vyrábí přímo dvě kadeřnice, takže splňuje i mé požadavky na profesionální kvalitu. Do téhle značky jsem se zamilovala na první přivonění. Éterické oleje v šamponech obsažené doplňují účinky bylin a působí jako aromaterapie.
 
bath-oil-2510783_1920
 
Díky vůni kouzelné myrhy, která byla dříve používaná v chrámech bohyně Afrodity, v kombinaci s vůněmi dalších bylin a éterických olejů, se budete při mytí cítit opravdu jako nějaká dávná kněžka. Vůně totiž dokáží otevřít naší kolektivní nevědomou paměť a aktivovat tak v našem podvědomí tento dávno potlačený ženský archetyp, který je dobré si v dnešní době zvědomit a doplnit tak důležitou část pro celistvost ženství v sobě. Nejde tedy pouze o obyčejné mytí vlasů, je to rituál pro uctění posvátné bohyně v nás.
 

PRvní umytí...

haaro

Po prvním umytí jsem hned cítila, jak jsou vlasy svěží a čisté a to nejen od klasického znečištění a mazu, ale především od chemie. Pokožka mohla dýchat a vlasy byly plné života. Během dvou týdnů se pak ukázal opravdový stav vlasů a jejich přirozená textura.
 
U mě to znamenalo, že vlasy přestaly plihnout, držely mnohem více objem (Pro jemné vlasy bez objemu doporučuji ŠAMPON NA OBJEM ), jsou lehčí ale pevnější, živější a zářivější a také se méně mastí (Na mastné vlasy doporučuji ŠAMPON NA MASTNÉ VLASY ) a více se vlní.
 
Jediná nevýhoda toho, že se ukáže opravdový stav vlasů byla ta, že moje několikrát dokola odbarvované konce, které držely jen silou vůle a především silikonů z chemických masek a kondicionérů mi začaly upadávat. Musela jsem se tedy asi o 3 cm ostříhat, takže pokud se Vám stane něco podobného, neděste se! To se jen ukazuje opravdový stav vlasů bez silikonového obalu.
 
 

Zdravé Vlasy

Těch pár centimetrů za tu živost, záři a především zdraví nejen vlasů, ale celého těla a celé planety opravdu stojí. Protože chemie v konvenční vlasové kosmetice obsažená se dostává kůží do celého těla a tělo si s ní neumí poradit a stejně tak příroda. Šampon navíc vydrží opravdu dlouho takže šetříte nejen planetu, ale i svoji peněženku.
 
Pokud máte normální nebo mastnější vlasy, není potřeba používat žádný kondicionér, pokud máte vlasy přirozeně sušší, doporučuji vyzkoušet kombinaci ŠAMPONU NA UHLAZENÍ  a INLIGHT ELIXÍRU NA VLASY, který lze použít jako kůru, olej nebo kondicionér. Pokud máte vlasy příliš chemicky poškozené, tak doporučuji je nepoškozovat :).
 
Proti lupům vyzkoušejte ŠAMPON NA LUPY. Mojí kamarádce pomohl s problémem s lupy a svědivostí pokožky, který nemohla vyřešit několik měsíců a to vyzkoušela snad úplně všechno. Jako bonus se jí navíc navrátily její krásné přirozené vlny. Další plus značky HAARO NATURO je to, že je česká, podporujeme tedy naší českou výrobu a většina bylin v šamponech obsažených roste tady u nás, takže jsou vhodné pro nás Češky. Příroda je totiž takhle moudrá a nejvhodnější byliny pro Vás rostou právě na té Vaší zahrádce :).
 
Péče o vlasy je velmi důležitá, protože vlasy jsou korunou krásy a ještě mnohem víc (Magie vlasů) :). S vlasovými produkty z našeho eshopu, které jsme poctivě odzkoušeli a zkontrolovali složení, pečujete o své tělo i duši a také o Matku Zemi. Jsou totiž stoprocentně přírodní a vyráběné s láskou.
 
wind-3516697_1920
 
 
PRODUKTY=https://www.jsembohyne.cz/tuhe-sampony/?order=bestseller